Enamus eramajaomanikke, kommunaalhooldusettevõtteid, pargihooldajaid ja koristusfirmasid seisavad sügisel silmitsi leheuputusega. Selle likvideerimiseks on kõige loogilisem lahendus lehed kokku puhuda, kasutades selleks STIHL-i lehepuhureid, või teise nimetusega ka õhuluudasid. STIHL-i puhuritel on aga ka mitmeid teisi kasulikke funktsioone ja tootevalikust leiab omale õige masina iga huviline. Alljärgnevalt toome välja erinevad tööd, mida STIHL-i puhurite abil on veel võimalik teha ja ka valikujuhise masina valimiseks.

STIHL lehepuhur

Lisaks lehtede puhumisele saab puhureid kasutada ka järgmisteks töödeks:

-          Terrassi puhastus liivast, lehtedest ja muust lahtisest mustusest

-          Auto vms tehnika kuivatus pärast pesu

-          Vagunelamu, bussi, kaubaauto kaubaruumi jms pindade sisepuhastus

-          Garaaži, ehitusobjektide, lao puhastus

-          Lumekoristus

-          Vihmaveerennide puhastus

-          Katuse puhastus

-          Staadionite, parklate, parkide, väljakute jms avalike kohtade ürituste järgne või tavapärane koristus

Võimalike tööde nimekiri on lai ja tõenäoliselt on nutikamatel STIHL-i puhurite kasutajatel siia nimekirja nii mõndagi huvitavat lisada. STIHL-i puhuritele on olemas ka mitmesugust lisavarustust, mis ülalmainitud tööd veelgi lihtsamaks teevad. Näiteks spetsiaalne vihmaveerennide puhastuskomplekt käeshoitavatele BG 56 ja BGE 71 puhuritele. Imukomplektid lehtede kokkukogumiseks ja samaaegseks purustamiseks käeshoitavatele puhuritele BG 56 ja BGE 71. Samuti erinevad otsikud suurematele ja väiksematele puhuritele õhujoa suunamiseks või efektiivsemaks muutmiseks, näiteks lumekoristusel või suuremate pindade koristamisel.

 

Kuidas valida omale kõige õigemat puhurit?

Põhimõtteliselt jagunevad puhurid kahte leeri, kodukasutaja puhur ja professionaalne puhur.

Kodukasutajale sobivad puhurid on BG 56 ja BR 200 seljaskantav puhur, professionaalseks kasutamiseks sobib BR 600 puhur. Valikus on olemas ka akutoitel puhur BGA 85 ja elektriline puhur BGE 71. Viimased sobivad eriti hästi kasutamiseks kohtades, kus on oluline vaikne töö (koolid, lasteaiad, haiglad, avalikud pargid, kortermajade ümbrus jne).

-          Kodune kasutus, väiksem maatükk ja väiksemahulised tööd; koolide, lasteaedade, haiglate jms müratundlike kohtade ümbruse koristus

 • BG 56 bensiinimootoriga käsipuhur(NB! Ei sobi müratundlikku piirkonda)
  • Väga lihtne kasutada, poolautomaatne tooreklapp, manuaalne kütuse eelpump ja uus tagasilülitav STOP-nupp teevad selle masina käivitamise väga lihtsaks ja kasutamise mugavaks.
Lehepuhur BG56
 • Müravaba BGE 71 elektriline puhur
  • Väga lihtne, vaikne, kerge, aga samas võimas elektripuhur, mille kasutamisega saab hakkama igaüks. Spetsiaalne juhtmekinnitus ei lase tööajal juhtmeühendusel lahti tulla.
Lehepuhur BGE71
 • Müra- ja juhtmevaba BGA 85 akupuhur
  • Tehnika kõige viimasem sõna. Ei bensiinile, juhtmele, mürale ja heitgaasidele. Ja seda kõike väga madala kaalu ja bensiinimootoriga puhuriga võrdse õhuhulga juures. Õhuvoolu kiirus on reguleeritav samamoodi nagu tavapuhuritel, puhuri ehitus sarnaneb reaktiivmootori tööpõhimõttele. Puhur töötab täisvõimsusel kuni aku tühjenemiseni, aku tühjenemisega kaasnevat võimsusekadu ei ole. Parim valik kvaliteeti, mugavust, vaikust ja innovatsiooni hindavale kasutajale. NB! Aku ja laadija ei kuulu komplekti. Sama akut saab kasutada ka teistes STIHL-i akuseadmetes!
Lehepuhur BGA85

-          Kodune kasutus, suurem maatükk, suuremad koristuspinnad, koristamine ladudes jms

 • BR 200 seljaskantav bensiinimootoriga puhur
  • Mugav, kerge, taskukohane ja võimas puhur kodukasutajale. Mugavad laiad reguleeritavad traksid, ühe käega juhtimine, professionaalne antivibratsioonisüsteem. Sobib hästi pikemaajaliseks tööks, ka kütusepaak on suurem, et tööaeg oleks võimalikult väheste katkestustega.
Lehepuhur BR200
 • BGA 85 akupuhur koos lisavarustuses oleva aku kandevöö või seljaskantava akuga
  • Lisaks eelnevalt mainitud omadustele saab akuvööd või seljaskantavat akut kasutades selle masina veel eriti kergeks muuta, mis võimaldab BGA 85 akupuhurit veelgi pikema aja vältel kasutada. Kasutades AP 300 akut on maksimaalne tööaeg ca 25 min, kuid kasutades seljaskantavaid akupakke on võimalik järjestikust tööaega pikendada kuni 90 minutini!
Seljas kantav aku      Seljas kantav aku

-          Professionaalne koristus, suured pinnad, mahukad koristusobjektid

 • BR 600 seljaskantav bensiinimootoriga puhur
  • Professionaalid hindavad selle puhuri juures eelkõige selle võimsust, kütusesäästlikku ja madala müratasemega 4-MIX mootorit ning ülisuurt õhuhulka ja –kiirust. 4-MIX mootor on nagu mainitud madala müratasemega ja kütusesäästlik ning samas ka väga madalate heitgaasinäitajatega, mistõttu sobib see ideaalselt kasutamiseks ka parkides jms linnades asuvates avalikes kohtades. Ei ole vahet, mida parajasti koristada, puhastada, kokku puhuda, laiali puhuda vms teha vaja. BR 600 saab kõikide töödega vaevata hakkama.
Lehepuhur BR600