0

Ostukorvis pole tooteid.

EFEKTIIVNE JA MUGAV MURUNIITMINE

21 Aprill, 2016

Efektiivne ja mugav muruniitmine

18.04.16 4:10

Murutraktorit ei tee heaks mitte üksnes suure võimsusega mootor ja suur niidulaius. Head murutraktorit iseloomustab kõikide erinevate sõlmede, nagu mootori, niidudeki, käiguosa, kandevkere jms efektiivne koostöö. VIKING murutraktoritel on kasutusel B&S kvaliteetsed mootorid, karprauast kered, mis ei paindu läbi ka suurte koormuste juures, läbimõeldud niidudekid koos õhujuhtimissüsteemiga, HydroGear tugevad ja robustsed tagasillad koos käigukastiga ja palju muud selliseid lahendusi, mis töö võimalikult efektiivseks muudaksid. Siiski tekib erinevate murutraktorite kasutajatel aeg-ajalt küsimusi erinevate praktiliste probleemide kohta, mis neid muruniitmise ajal häirivad. Toomegi alljärgnevalt välja mõned tüüpilisemad probleemid ning näitame, kuidas VIKING murutraktorid on selliste probleemide tekke vastu ehitatud.

Probleem: Murutraktori rattad jätavad pinnale tallumisjäljed, kust mahatallatud muru ei niideta ning lubatud niidulaius on tegelikust väiksem.

VIKING lahendus: Mahatallatud muru saab kiiresti maast üles ainult seda füüsiliselt tõstes. VIKING on selle lahendanud spetsiaalse kujuga niidudeki ning niiduterade abil. Niiduterad tekitavad niidudeki alla hõrenduse (vaakumi), mis imab muru püstisesse asendisse, et terad seda puhtalt lõigata saaksid. Iseäranis hästi töötab see süsteem kogumiskorviga traktoritel. Niidudeki servades on aga kaks väljaulatuvat korpuse kõrva, mis toimivad murujuhtidena, ehk siis ka niidudeki servadest suunatakse muru niidudeki alla, kus valitsev alarõhk juba murulibled sisse imeb. Tulemuseks on perfektne niidutulemus ning maksimaalne võimalik niidulaius. NB! Kui muru niidetakse pidevalt ühes jäljes sõites, siis mingi hetk kuluvadki pinnasele rattatriibud sisse, kus murutaimed on juba kahjustunud. Seda saab vältida loomulikult iga kord erinevas jäljes sõites või veel parem, eelmisele niitmissuunale ristipidises suunas niites. Kui see ei ole võimalik, siis on soovituslik vähemalt iga kord erinevas suunas sõita, siis ei teki jäljed nii kiiresti.

Probleem: Traktor on ebamugav pikema niiduperioodi vältel, jalgadel ei ole ruumi, segadusse ajavaid sangasid, kange ja nuppe on liiga palju.

VIKING lahendus: Esiteks, iga traktorikasutaja on erinev, inimeste pikkus, kaal jne on erinevad. VIKING on lahendanud sellise ergonoomilise küsimuse väga lihtsalt. Iste on kõrge seljatoega ja mugav ning see on liigutatav edasi-tagasi.  Mugava niiduasendi leiab omale igaüks. Et traktori peale istumine ning mahatulek oleks lihtne ja kerge on vaja jalaruumi. Ja seda on VIKING traktoritel palju. Jalaruumis ei asu peale käigu- ja piduripedaali ühtegi muud sanga või kangi. Edasi-tagasikäigu valimine käib lihtsalt ühest sangast rooli kõrvalt ning niiduterade lülitus on mugavalt rooli alt nupust. Ehk siis see on elektromehhaaniline. Elektromehhaanilisel teralülitusel on üks eelis veel võrreldes tavalise mehhaanilise sangaga niidudeki rakenamisega, terade veorihm rakendatakse tööle alati ühesuguse jõuga ja see tagab terade veorihma võimalikult pika eluea. Mehhaanilise rakendamise juures tekib kasutajate lõikes vahe sisse, keegi lööb terad tööle järsult, keegi libistades. Sellest tulenevalt on rihma kulumine ebaühtlane. Niidukõrguse reguleerimine käib istme kõrvalt mugavalt lihtsasti jälgitava skaala ning vedrutoestusega sanga abil.

Probleem: Suur kütusekulu ning ajafaktor (mida kiirem, seda parem)

VIKING lahendus: Kõik VIKING murutraktorite mootorid on käima pandud sellistel tööpööretel, mis on optimaalne kõikide vajalike osiste käivitamiseks. Mida madalamad on mootoripöörded, seda väiksem on ka kütusekulu. Seetõttu ei tasu karta alati väiksemat mootori võimsuse numbrit, kuna see on kõik tehtud selleks, et kütusekulu oleks võimalik madal, kuid samal ajal traktori töövõime oleks optimaalne. Muide, kõikidel VIKING murutraktoritel on kütusepaagid 9 liitrised! Sellise koguse kütusega saab päris tükk aega ilma tankimata niita! Niitmiskiirusest rääkides, siis sellised pinnad, kus saab niita koguaeg täiskäiguga on pigem erand, kui reegel. Paljud pinnad sisaldavad siiski erinevaid puid, põõsaid, kive jms takistusi. Siinkohal tuleb mängu manööverdusvõime. Pöörderaadius on VIKING traktoritel tehtud võimalikult väikseks. Eraldi tuleb siin välja tuua MR4082 murutraktor, mis oma niiduomadustelt on raider-klassi traktor. Selle pöörderaadius on ainult 40cm! Ehk siis, kui väljakeeratud ratastega sõita üks ring, on maha jääva ringi läbimõõt ainult 80cm.

Probleem: Kas külgväljavise või kogumine?

VIKING lahendus: Siinkohal õiget lahendust ei olegi, kõik sõltub kliendi enda maitsest ja soovidest. Kindlasti on kogujaga traktoritel teatav eelis külgväljapaiksega traktorite ees. Näiteks peale muruniitmist ei jää niidetud pinnale niidujääke, ehk siis lapsed ja loomad ei saa suvel paljajalu murul ringi joostes tuppa tülikaid rohuliblesid tassida. Ja ka jalatallad jäävad puhtaks. Kogujaga traktoriga on sügisene lehekorjamine lust ja lillepidu. Rehaga pole teha muud, kui ainult keerulised ja kitsad kohad puhtaks tõmmata sinna, kuhu traktor mahub. Ülejäänu teeb traktor ise ära.

Probleem: Kogumiskasti tühjendamine on keeruline ning kogumiskast täitub mittetäielikult

VIKING lahendus: Kogumiskasti täitumine on lahendatud sama süsteemiga, nagu esimeses punktis käsitletud niidutulemuse tagamine õhuvoolu tekitamisega. Selle sama õhuvooluga visatakse muru ka kogumiskasti tsentraalse väljaviskeava kaudu. Muru visatakse kasti tagumisse ülemisse nurka, kust ta hakkab alles alla langema. Tühjendamiseks on kogumiskastil tühjendussang, millest kallutades kogumiskast tühjendatakse. Kogumiskasti ehitus on tehtud nii, et kogu niidetud muru raskus vajutab kogumiskasti alumist nurka. Kuna põhi on ettepoole kaldus siis peale suruv raskus aitab kogumiskasti avada. Kogumiskastis ei ole nurkasid, kuhu murujäätmed võiksid kinni jääda.

 

Kõik VIKING murutraktorid on arendatud sellisena, et töö nendega oleks lihtne ja meeldiv tegevus. Et muruniitmine oleks asjalik kogemus, mitte tüütu tegevus. VIKING murutraktoreid on valikus nii külgeväljaviskega, kui kogumiskastiga, kuidas keegi soovib. Kõikidele VIKING traktoritele on olemas ka multskomplektid, kui soovite oma aias kasutada looduslikku väetist peeneks purustatud niidujäätmete näol. Samuti ei pea traktorid talvel garaažis konutama, lisavarustusena on saadaval näiteks lumesaha komplekt. Aiakärudest jms asjadest rääkimata.

Theme setting
Theme Color
Menu style
Töötlen päringut...
Palun oodake...